Savunma ve Stratejik Analizler

28 Mayıs 2010 Cuma

ASELSAN teknoloji ihraç ediyor

ASELSAN’ın ürünü olan hava savunma sistemleri, stabilize silah platformları ve termal nişangah sistemleri Kazakistan;da da üretilecek.

ASELSAN’dan yapılan açıklamaya göre, ASELSAN ve Kazakistan devlet firması Kazakistan Engıneerıng arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Açıklamaya göre, Kazakistan Engineering Başkanı Marat Muhammedıyarov ile ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çavdaroğlu tarafından imzalanan anlaşması çerçevesinde, Kazakistan Silahlı Kuvvetleri ve bölge ülkeleri ihtiyaçları doğrultusunda ASELSAN ürünü

1-Hava Savunma Sistemleri ile  (Bk. aşağıdaki aselsan reklamında yer alan PMADS-IGLA)

2-Stabilize Silah Platformları ve

3-Termal Nişangah Sistemlerinin,

Kazakistan Engineering bünyesinde yer alan fabrikalarda ortak üretimi ve zırhlı araçlara entegrasyonu konusunda mutabakat sağlandı.

Kazakistan;ın başkenti Astana;da düzenlenmekte olan ve açılışına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de katıldığı KADEX 2010 Fuarı kapsamında bugün imzalanan anlaşma ile söz konusu sistemlerin Kazakistan;da üretimi, entegrasyonu, testleri, kalifikasyonu ile bakım-onarım hizmetlerinin sağlanmasına yönelik imkan ve kabiliyetlerin yerel savunma sanayi firmalarına kazandırılması hedefleniyor.

http://www.milliyet.com.tr/Milliyet.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1243267

Aselsan Kazakistan'a PMADS-IGLA ihraç edecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder