Savunma ve Stratejik Analizler

31 Ağustos 2010 Salı

T-Zırh (Türk-Zırh)

İleri Seramik Zırh Malzemesi
Nurol Teknoloji, hassas ve gelişmiş üretim teknikleri ile her türlü tehdite karşı dayanıklı, uluslararası standartlara uygun, hafif ve ergonomik plakaların üretimini gerçekleştirmekte ve zırhlı araç uygulamalarında en iyi çözümü sunmaktadır.

Üretim tesislerinde yüksek kalitedeki ürünlerini yüksek saflıktaki içeriği ve kontrol edilebilir mikro yapısı ile hassas toleranslarda üretebilme kabiliyetine sahiptir.

Alumina Balistik Zırh Plakaları

Nurol Teknoloji devamlı sinterleme yöntemiyle yüksek yoğunluklu Alumina balistik zırh plakaları ürettimini gerçekleştirmektedir.

Alumina balistik zırh plakaları 50x50 cm’ye kadar olan ölçülerde ve farklı geometrilerde üretilmektedir.

Alumina Balistik malzemeleri genellikle kara araçlarının zırhlandırılmasında kullanılmaktadır. İstenilen tehdit seviyesine göre tasarlanabilen bu malzeme ekonomikliği ile zırh çeliği malzemeleriyle yarışabilmektedir.

Silisyum Karbür Zırh Plakaları

Nurol Teknoloji, sıcak presleme ve basınçsız sinterleme yöntemi ile yüksek ısı dayanımı sağlayan yüksek sertlikte Silisyum karbür balistik zırh plakalarını üretmektedir. Silisyum Karbür balistik zırh plakaları 35x35 cm’ye kadar olan ölçülerde ve farklı geometrilerde üretilmektedir.

Bor Karbür Zırh Plakaları

Nurol Teknoloji, sıcak presleme metodu ile elmas ve CBN den sonra bilinen en yüksek sertliğe sahip, kimyasal ve mekanik korozyona karşı mükemmel direnci olan, çok düşük yoğunluğu (2,5 g/cm3) ile sağladığı mükemmel güç/ağırlık oranı ve yüksek ısı dayanımına sahip Bor Karbür zırh plakalarını üretmektedir.

Hafifliği ile mobilitenin önemli olduğu taktik araçlar, helikopterler, hafif zırhlı araçlar ve özellikle personel yeleklerinde Bor karbür zırh plakaları tercih edilmektedir. Bor karbür balistik zırh plakaları 35x35 cm’ye kadar olan ölçülerde ve farklı geometrilerde üretilmektedir.

Personel Koruma Zırh Çözümleri

SİPER®

Nurol Teknoloji gelişmiş tasarım ve benzersiz üretim yeteneklerini birleştirerek geliştirdiği kişisel koruma ürünleri ailesi SİPER®, tamamen milli imkan ve kabiliyetler çerçevesinde üretilmektedir.

Dünyada muadilleri ile karşılaştırıldığında SİPER®’in, en karmaşık tehditleri karşı bile pazarda bulunabilecek en hafif ve en üst sınıf teknolojik ürün ailesi olduğu görülebilir.

Belirli bir program dahilinde Nurol Teknoloji laboratuarlarında geliştirilen yeni nesil malzemeler ve çözümler birçok zırh çözümünü daha önce mümkün olmadığı kadar güvenilir, uzun ömürlü ve hafif kılmaktadır.

Geliştirilen Bütün SİPER® çözümleri uluslararası kabul görmüş bağımsız laboratuarlarda defalarca test edilmiş ve sertifiye edilmiştir.


Kara Araçları Zırh Çözümleri

KALKAN®

Nurol Teknoloji kara araçlarında tehdit seviyesi, araç dizaynı ve ağırlık kriterleri göz önüne alarak taşıtların tam korunmasına yönelik çözümler sunmaktadır. Zırh çözümleri araca minimum yük ve maksimum koruma sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanır.

Hava Araçları Zırh Çözümleri

FAZIL®

Nurol Teknoloji hava taşıtları için uygulanan zırh sistemleri en hafif ve en etkili korumayı bor karbür ve silisyum karbür seramikleri ile sağlamaktadır. İleri teknoloji prosesler ile kompleks geometriler ve tasarımlar modüler yapılarda özel olarak dizayn edilmektedir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uçak Zırhları: Fazil-C

Fazıl-C tipi zırhlar özellikle nakliye tipi uçakların zırhları için tasarlanmış en geniş ebatlı alanları en az sayıda zırh plakası ile tamamen korumayı sağlayan ürün sınıfıdır. Fazıl-C zırh sisteminde tasarımsal değişiklikler gerektirmeden en az sayıda bağlantı ile nakliye uçaklarında komple sistem çözümü mümkün olmaktadır. 
Helikopter Zırhı: Fazıl-H

Fazıl-H tipi zırhlar yüksek mukavemet, özel bağlantı sistemleri ile özellikle helikopter zırhlarında tercih edilmektedir.

Sınıfının içerisinde en dar tolerans ve yüksek hassasiyete sahip bu zırhlar, dünyadaki mevcut helikopter zırhlarının bütün özelliklerini taşımaktadır.

Fazıl-H tipi zırhlar hem UH-1, UH-60 veya Cougar gibi genel maksat helikopterlerde taban ve yan zırh olarak kullanılabileceği gibi, özel geliştirilen tasarımları ile AH-1 gibi taarruz helikopterlerinde de silahçı veya pilot koltuğu yerine kullanılabilmektedir.

Bunun yanı sıra istek üzerine helikopterlerin motor bölümü, radom veya transmisyon bölümleri de zırhlanabilmektedir.

Üstün çoklu atışa (multi-hit) dayanımı ile birlikte, Fazıl® tipi zırhlar en yakın tehditlerde bile üstün başarı göstermektedir.

Deniz Araçları Zırh Çözümleri

TABYA®

Tabya® sınıfı zırhlar özellikle deniz araçları için tasarlanmış olup, özel konfigürasyonu ile denizlerin en zor koşullarında bile uzun yıllar performansını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Hafifliği, yüksek balistik performansı, kolay ve hızlı montaj olanağı ile bu yeni nesil zırh çözümleri her tür sınıf fırkateyn, hücum bot ve çıkarma gemilerine kolayca monte edilebilmektedir.

Tabya® zırhları özellikle kumanda odası ve köprü koruması, kritik kablolama bölümleri ve silah/top muhafazasında kullanılmaktadır.

Mevcut platformların koruma seviyelerini yükseltmek için eklemeli (add-on) olarak uygulanabileceği gibi Tabya® sınıfı zırhlar yapısal olarak da kullanılabilmektedir.

http://www.nurolteknoloji.com/tr/sektorler/savunma-sanayi.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder