Savunma ve Stratejik Analizler

11 Nisan 2011 Pazartesi

2011 Future Flight Design Organizasyonu (12-14 Mayıs 2011)

04/08/2011

Baykar Makina Ar-Ge ekibi olarak, İnsansız Hava Aracı Sistemleri’nin geliştirilmesi alanında yürüttüğümüz faaliyetlerin başlangıcından itibaren, havacılık alanında lise, üniversite düzeyinde gençlerimizin yürüttüğü projeler, bitirme tezlerine de imkanlarımız nispetinde gerek teknik gerekse malzeme desteği sunmaktayız. Ulusal havacılığımızın şekillenmesinde öncü olacak gençlerimizin özgün uçak tasarımlarını geliştirme, imalat, test, uçuş aşamalarında desteklenmesinin, motive edilmesinin kazanılan pratik tecrübe ve sonuçlarının geleceğimiz için önemli kazanımlar olduğuna inanmaktayız. Tasarladığı hava aracını başarıyla uçuran Türk Gençliğinin kazandığı özgüven ile ileride çok daha büyük başarılara imza atacağına şüphe yoktur.

Bu kapsamda özellikle Hava Harp Okulu ile yürüttüğümüz yakın koordinasyon ile AIAA (Amerikan Havacılık ve Uzay Enstitüsü) tarafından her yıl düzenlenen uluslararası Yap-Tasarla-Uçur (Design/Build/Fly) yarışmaları için çalışan takımlarımıza destek olduk. Cevheri 2, Cevheri 3, Anatolian Eagle vb. özgün tasarımlarla yarışmalarda muhtelif dereceler elde edildi. Özellikle Amerika’lı rakiplerin balsadan imal ettiği uçakların yanında tamamen kompozit malzemelerden geliştirilen Türk tasarımları dikkatleri üzerine çekti.

Yine ülkemizde ilk olarak 2010 yılından Hava Harp Okulu tarafından düzenlenen Future Flight Design yarışması, bu sene Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında büyük çaplı bir uluslararası organizasyona dönüştürülmüştür. Organizasyon 12-14 Mayıs 2011 tarihlerinde Hezarfen Havalimanı’nda gerçekleştirilmekte ve herkese açık.

Farklı üniversite takımlarına ve Bursa Askeri Hava Lisesi’ne malzeme desteği ile birlikte Hava Harp Okulu öğrencileri tarafından bu organizasyon için geliştirilen Fesa, Göksenin, Phantom, Lightning uçaklarının geliştirilmesinde elimizden gelen her türlü imkanı sunmaktayız. Bu faaliyetlerin her yıl gelişerek daha da artması ve geleneksel hale gelmesi temennisi ile...

http://www.baykarmakina.com/tr/content/2011-future-flight-design-organizasyonu-12-14-mayis-2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder