Savunma ve Stratejik Analizler

29 Nisan 2011 Cuma

. Türk Havacılık Endüstrisi Sergisi & Forumu

Türkiye’nin artan ekonomik gücüne paralel olarak gelişen sivil havacılık sektörü ve bu bağlamda bölgenin önemli bir MRO merkezi haline gelmesi birçok uluslararası uçak, motor ve komponent imalatçısının ilgisini Türkiye’ye çevirdi.THY Teknik A.Ş. bölgesinde lider bir MRO şirketi olmasının da sorumluluğu ile yeni organizasyonlar tertip ederek Türkiye’de yatırım ve imalat imkânlarının değerlendirilmesine öncülük etmeyi sürdürüyor. Özellikle Türk Hava Yolları’nın son 10 yıldır sağladığı büyüme trendine paralel olarak kurduğu ulusal ve uluslararası ortaklıklarla Türkiye’ye yeni tesisler kazandıran, kapasitesini artıran THY Teknik A.Ş., aynı zamanda yerli üreticileri cesaretlendirmek, desteklemek adına çalışmalarına ve projelerine sosyal sorumluluk bilinciyle devam ediyor.

Ulaştırma Bakanlığı’nın 2009 yılında düzenlemiş olduğu 10. Ulaştırma Şurası’nda havacılık sektörüne ilişkin alınan kararlar arasında yer alan “Hava aracı ve/veya parçasının sertifikasyonunun Türkiye tarafından sağlanabilir hale getirilmesi” ve “Yerli imalat olarak en az iki tip uluslararası bilinirliği olan tek/çift motor pervaneli ve çift motorlu hafif jet uçağı üretiminin gerçekleştirilmesi” hedefinden de destek alan THY Teknik A.Ş., 2.kez düzenleyeceği Sergi ve Forum ile yerli endüstrinin, havacılıkta parça imalatının standartları, prosedürleri hakkında bilgi edinmesini ve bu alanda dünyada önde gelen uçak-parça imalatçıları ile biraraya gelerek ortak iş yapmaya yönelik bilgi, tecrübe paylaşımında bulunulmasını amaçlamaktadır. Uçak, motor, komponent imalatçısı uluslararası firmaların katılarak faaliyetleri hakkında bilgiler sunacağı organizasyonda, Türkiye’de muhtemel imalat ve işbirliği olanakları tartışılacaktır.

9-10-11 Mart 2010 tarihlerinde THY Teknik A.Ş. öncülüğünde ilk kez düzenlenen organizasyonda katılımcılara Uluslararası İmalatçılar ve Türk Otoriteleri tarafından düzenlenen sertifikasyon sunumlarına katılma olanağı sunulmuştu. THY Teknik A.Ş. Hangarlarında düzenlenen sergiyi 450`yi aşkın firmayı temsilen 1000 sanayici ziyaret etmiş, sergi süresince yaklaşık 6.000 m²’lik bir alanda 4.000 uçak parçası sergilenmişti. Bu yıl 28-29-30 Nisan 2011 tarihlerinde THY Teknik A.Ş. Tesisleri’nde yeniden düzenlenecek organizasyona 1.000`i aşkın firmayı temsilen yaklaşık 3.000 ziyaretçinin katılımı beklenmektedir.

http://tuhesfo.turkishtechnic.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder