Savunma ve Stratejik Analizler

19 Şubat 2012 Pazar

Cumhuriyet Üniversitesi ile Aselsan Arasında Protokol İmzalandı

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Millî Savunma Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, Rektör Prof. Dr. İlyas Dökmetaş'ın da katıldığı Sivas’ta savunma sanayisi konusunda yapılacak bazı çalışmaların imza töreni düzenlendi.

Törende Üniversitemiz ve ASELSAN arasında protokol imzalandı. Fen Fakültesi Dekanı Prof Dr Sezai Elagöz ile Prof Dr Hüseyin Sarı'da toplantıya katıldılar. Programda konuşan Millî Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'ın hem coğrafi hem de kültürel olarak merkez olduğunu belirtti. Savunma sanayisiyle ilgili geçen Eylül ayında bir ekibin Sivas, Tokat ve Yozgat'ta bir dizi incelemede bulunduklarını hatırlatan Bakan Yılmaz, bu çalışmanın ilk sonucunun alındığını söyledi.

Gökçeler Makine ile Alp Havacılık, TAI, Aselsan ve Anadolu Tıp Teknolojileri ile Cumhuriyet Üniversitesi Nano Teknoloji Merkezi arasında protokol imzalanacağını belirten Bakan Yılmaz, "Bizim amacımız, savunma sanayimizi kendi ürünlerimizle karşılamak.” dedi. Programın sonunda Aselsan Genel Müdür Yardımcısı Özcan Kahramangil, Anadolu Tıp Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlyas Dökmetaş savunma sanayisi ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında hazırlanan protokole imza attılar.

http://www.cumhuriyet.edu.tr/habergoster.php?haberid=1203

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder