Savunma ve Stratejik Analizler

7 Şubat 2012 Salı

G. Kore-Türkiye Ortak Savaş Uçağı Yapacak

07 Şubat 2012
Güney Kore ile Türkiye arasında stratejik işbirliği bildirgesi imzalandı. İki ülke arasında ortak gelecek nesil savaş uçağı ve askeri helikopter üretilmesi konusunda da teknik görüşme süreci başlatıldı.

Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Güney Kore Cumhurbaşkanı Lee Myung-bak, dün Çankaya Köşkü’nde törenle karşılandı. Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül ve Lee’nin eşi Kim Yoon-Ok, cumhurbaşkanlarına eşlik etti. Görüşme öncesinde, makam odasının önündeki balkona çıkan Gül, Lee ve eşleri bir süre Ankara manzarasını izledi. Oldukça samimi görünen Gül ile Lee, kameraların önünde birbirine sarıldı.

Gül ve Lee, düzenledikleri ortak basın toplantısı öncesinde, “Türkiye ile Kore Cumhuriyeti Arasında Stratejik İşbirliği Kurulmasına Dair Bildirge”yi imzaladı. Konuşmasına Kore’nin dost bir ülke olduğunu vurgulayarak başlayan Gül, “Kendisi bizim çok değerli bir dostumuzdur. Türkiye’de görmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/g-kore-turkiye-ortak-savas-ucagi-yapacak/ekonomi/ekonomidetay/07.02.2012/1498966/default.htm?ref=OtherNews


















































TURKISH NAVY SHIPBUCKET
http://turkishnavyshipbucket.blogspot.com/

http://turkishnavyshipbucket.blogspot.com/2010/12/alternatif-turk-hava-kuvvetleri-4.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder