Savunma ve Stratejik Analizler

13 Şubat 2012 Pazartesi

MILDAR Projesi Süresinde ve Bütçesi İçinde Başarı ile Tamamlandı

Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından yürütülen TÜBİTAK tarafından desteklene Kara Hedef Angajmanı için Milimetrik Dalga Radar Teknikleri Geliştirilmesi (MILDAR) Projesinin Resmi Kapanış Töreni 23 Ocak 2012 tarihinde Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Fakültesinde gerçekleşti.

Törene Savunma Sanayii Müsteşarı Murad BAYAR ve beraberindeki heyet ile TÜBİTAK ve K.K.K.lığı yetkilileri ve proje paydaşları katıldı.

Törenin açılışını Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan ARIKAN ile Şirketimiz Genel Müdürü Murat ERCİYES yaptılar.

Törende Proje sunumu ve demosu oldukça ilgi gördü. Demonun ardından söz alan; TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Arif ADLI, Bilkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah ATALAR, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad BAYAR proje kazanımlarına yönelik değerlendirmelerini paylaştılar ve projenin tamamlanmasının bir kapanıştan ziyade bir başlangıç olduğunu vurguladılar.

Törenin sonuna doğru MILDAR anısına verilen plaketlerin ardından çekilen toplu fotoğraf ile tören tamamlandı.

http://www.meteksan.com/index.php?option=com_content&view=article&id=107:mildar-kapanis-toereni&catid=37&Itemid=138=tr&lang=tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder