Savunma ve Stratejik Analizler

22 Mart 2012 Perşembe

Aselsan Faaliyet Raporu 2011 Yayınlandı

http://www.aselsan.com.tr/UserFiles/File/FaaliyetRaporu2011.pdf

Faaliyet Alanları

Radar Sistemleri, Diğer

2011 yılında imzalanan Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi ve Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi sözleşmeleri kapsamında Alçak İrtifa Arama Radarı ve Orta İrtifa Radarı faaliyetleri başlamıştır.

Elektronik Harp Sistemleri

Elektronik Harp Kendini Koruma Sistemleri MWS-TU Füze İkaz Sistemi Projesi, HEWS CMDS/CFD Karşı Tedbir Atıcı Sistemi ve Chaff/Flare Mühimmatı Projesi, MELTEM Deniz Karakol Uçağı Elektronik Harp Sistemi Projesi, A400M Uçağı Füze İkaz Sistemi Ortak Geliştirme Projesinde; tasarım, üretim, entegrasyon, test ve teslimat faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

Silah Sistemleri

Deniz Silah Platformları

STOP sistemine 30mm top entegre edilebilmesi ve STAMP sistemine 40mm, zaman ayarlı bombaatar mühimmatı (Air Burst Munition) atabilme yeteneği kazandırmak üzere geliştirme çalışmaları başlatılmıştır.


PENÇE/SARP (Kara Platformu)
Muharebe Araçları, tanklar, kundağı motorlu obüsler gibi taktik kara araçlarında ve sabit tesislerde kullanılmak üzere SARP Uzaktan Komutalı Makinalı Tüfek Sisteminin geliştirme çalışmalarına devam edilmiştir. Sistemin prototipleri üretilmiş, laboratuar denemeleri ve atışlı testleri gerçekleştirilmiştir.

Zırhlı muharebe aracı üreticisi bir firma ile ortak proje olarak yürütülen 25 mm İnsansız Silah Kulesi (PENÇE) geliştirme çalışmalarına devam edilmiş ve ilk prototip üretilmiştir. Aynı firma ile sabit uygulamalar için 25 mm İnsansız Silah Sistemi (SANCAK) geliştirilmesine yönelik yeni bir ortak proje kapsamında konsept çalışmalarına başlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder