Savunma ve Stratejik Analizler

7 Mart 2012 Çarşamba

ASELSAN Yan Sanayi Firmalarını Ağırladı

Ankara, Milliyet ---3 Mart 2012

Ürünlerindeki yerli katkı oranını artırmayı hedefleyen ASELSAN.Ankara'daki 30 yan sanayi firmasının temsilcilerini Macunköy Tesisleri'nde ağırladı.

Yapılan toplantıda.2011 yılının genel değerlendirmesi ile 2012 yılı programları ve sonrası için bilgi verildi.ASELSANYan Sanayi işleyişinin nasıl daha etkin hale getirilebilirliği konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Dünyanın ilk 100 savunma sanayi şirketi içinde yer alan ASELSAN.kurulduğu 1975'ten itibaren KOBI niteliğindeki yan sanayi tırmalan ile çalışıyor.ilk yıllarda alüminyum döküm işleri ile başlayan yan sanayi faaliyetleri bugün ileri teknoloji gerektiren faaliyetleri de içerecek şekilde genişledi.
ASELSAN'ın içinde 600'e yakın KOBI'nin de bulunduğu alt yüklenicilerine verdiği iş tutarı 750 milyon dolara ulaşıyor.Buna göre yurt içi yan sanayi ve alt yüklenici firmalanna aktarılan iş hacminin her yıl arttığı, önümüzdeki yıllarda da bu artışın devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Geçmiş dönem çalışmalan esnasında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.Tedarik sürecini iyileştirmeye yönelik yan sanayi firmalarının önerileri tartışıldı.

Destekler artarak sürecek

Etkinlikte, ASELSAN olarak yan sanayi firmalanna verilen eğitim.finansal.teknik konulardaki destekler konusunda bilgiler aktarıldı.ASELSAN yetkilileri, yan sanayi firmalarının tasarım ve üretim süreçlerinde çok önemli bir rolü olduğunu vurgulayarak, bu tür toplantılann ilerleyen dönemlerde de tekrarlanacağının altını çizdi.

http://www.azhaberler.com/haber/aselsan-yan-sanayi-firmalarini-agirlad_35223891

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder