Savunma ve Stratejik Analizler

26 Mart 2012 Pazartesi

Land Systems Seminar 2012

We proudly announce that “1st Land Systems Seminar” will take place under the auspices of Undersecretariat Defence Industry (SSM) on 27th November, 2012 in Ankara. It will have similar characteristics with Naval Systems Seminar which has become traditional. We invite you to join to the hundreds of armed forces professionals to witness presentations on multiple perspectives of land defence topics, including operational, technical and international. We expect to reach over 500 participants, and your support and sponsorship will indeed help to improve the business in the sector and add novelty. We are waiting for support, your sponsorship and/or exhibiting applications.

Venue: METU CCC Ankara / From 08.30 to 18.00

Participation as audience is free of charge upon registration. For more information, registration and sponsorship:

lss@karasistemlerisemineri.com

http://www.karasistemlerisemineri.com/

Kara Sistemleri Semineri

Başarıyla icra edilerek gelenekselleşen Deniz Sistemleri Semineri’mize benzer şekilde organize edilecek Kara Sistemleri Semineri’mizin ilkini Savunma Sanayii Müsteşarlığımızın ev sahipliğinde 27 Kasım 2012 günü Ankara’da gerçekleştireceğiz. Yut içinden ve yurt dışından savunma sanayicilerinin, karar vericilerin, araştırmacı ve akademisyenlerin katılımı ile zenginleşecek, bu foruma desteğiniz ve sponsor olarak katkılarınız kara savunma sistemlerimizi geliştirecek, emeklerinizin değerlendirilmesini sağlayacak ve sektörde yenilikçilik sağlayacaktır. Sponsorluk ve/veya sergi katılımı için başvurularınızı bekliyoruz.

Yer: ODTÜ KKM Ankara / Saat 08.30 – 18.00

Dinleyici katılımı kayıt yaptırmak koşulu ile ücretsizdir. Detaylı bilgi, kayıt ve sponsorluklar için: kss@karasistemlerisemineri.com

http://www.karasistemlerisemineri.com/indextr.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder