Savunma ve Stratejik Analizler

14 Mart 2012 Çarşamba

Polis Helikopteri Alımı İmza Töreni

12 Mart 2012

“EGM Hafif Sınıf Çift Motorlu Helikopter Projesi” kapsamında Bell Helicopter Textron firması ile 15 adet Bell 429 helikopteri alımı için, 06 Mart 2012 tarihinde sözleşme imzalandı.

İmza törenine, Kanada Büyükelçisi Sayın John Holmes, Savunma Sanayi Müsteşarı Sayın Murad Bayar, Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Kılıçlar, BELL Textron CEO’su Larry Blanford, ABD Büyükelçilik yetkilileri, Müsteşar Yardımcıları Faruk Özlü, Serdar Demirel, Orhan Öge, Havacılık Dairesi Başkanı Hüseyin Başak, Savunma Sanayi Helikopter Dairesi Başkanı Köksal Liman ve diğer davetliler katıldı.

Gece ve gündüz görev yapabilme kabiliyetine sahip Bell 429 helikopterlerinde bulunan hassas kameralar ile havadan keşif, gözetleme, hedef tespiti ve takibinin yanı sıra, aldıkları görüntüleri yer birimlerine de aktarabilmeleri mümkün hale gelmektedir. 2 pilot ve 6 yolcu kapasiteli Bell 429 helikopterleri 4 saat havada kalabilme, 280 kilometre hıza ulaşabilme ve 695 kilometreye kadar uçabilme özelliklerine sahiptir.

Projeyle, Emniyet Genel Müdürlüğünün havadan keşif gözetleme kabiliyetinin arttırılması amaçlanmaktadır. İleri teknoloji polis ekipmanları ile donatılacak olan helikopterlerin tedarik süreci Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından gerçekleştirilecektir.

http://www.polis.web.tr/foto-haber/polis-helikopteri-alimi-imza-toreni-h39142.html

Bell 407 - Police
http://www.turbosquid.com/3d-models/bell-407-police-3d-max/630607

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder