Savunma ve Stratejik Analizler

28 Mayıs 2012 Pazartesi

Anadolu Tersanesi'ne yabancı ilgisi

27 Mayıs 2012

SSM için iki Deniz Kuvvetleri Projesi (LCT ve LST; Süratli Amfibi Gemi ve Amfibi Gemi) yürüten Anadolu Tersanesi (ADİK), uluslararası iş ortaklarının da ilgisini çekiyor.

Savuma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) için iki Deniz Kuvvetleri Projesi (LCT ve LST; Süratli Amfibi Gemi ve Amfibi Gemi) yürüten Anadolu Tersanesi (ADİK), uluslararası iş ortaklarının da ilgisini çekiyor.

LCT projesinde ilk gemisini 9 Mart’ta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim eden ve arkasından da üç geminin daha mart ve nisan aylarında teslimin gerçekleştiren Anadolu Tersanesi, uluslararası pazarlarda daha etkin çalışmalar yürütmeyi kendine hedefliyor.

Bu çerçevede Alman LURSSEN WERFT firmasından gelen istek üzerine firma genel müdürü Peter Kneipp ADİK’i ziyaret etti. Yirmi yıl boyunca MTU firmasında çalıştıktan sonra LURSSEN’deki görevine iki ay önce başlayan Kneipp, bu ziyaret ile hem Anadolu Tersanesi hakkında bilgi sahibi oldu, hem de iki tersane arasındaki olası ulusal ve uluslararası işbirliği alanları konusunda görüş alış verişinde bulundu.

http://www.denizhaber.com.tr/sektorden/42287/adik-anadolu-tersane-savunma-sanayi-amfibi-gemi-denizkuvvetleri-denizhaberajansi.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder