Savunma ve Stratejik Analizler

14 Mayıs 2012 Pazartesi

Beyaz Fırtına 2012 TATBİKATI
11.05.2012 Doğan Haber Ajansı, İzmir

'Beyaz Fırtına 2012' Tatbikatı'na katılan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı askeri gemiler, İzmir Limanı'nı ziyaret etti. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın MİLGEM Projesi kapsamında Eylül 2011'de Türkiye'de üretilen F-511 Heybeliada Korveti de İzmir Körfezi'ne demirledi.

Tatbikat dolayısıyla Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Macit Arslan, İzmir Valisi M. Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan Vali Kıraç, Tuğamiral Arslan ve ekibinin tatbikatın liman ziyaretleri kapsamında İzmir'de bulunduklarını dile getirerek, "İzmir, Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız açısından önemli bir kent. Hemen hemen bütün subaylar İzmir'de görev yapıyor. Bu liman ziyaretleri kapsamında da kente hasret gideriyorlar" diye konuştu.

Vali Kıraç ziyaret anısına Tuğamiral Arslan'a, İzmir Valiliği'ni simgeleyen plaket verirken Tuğamiral Arslan da Vali Kıraç'a üzerinde yelkenli bulunan bir masa takımı hediye etti. Güney Görev Grup Komunatı Tuğamiral Macit Arslan ve beraberindekiler Valilik öncesinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. Ziyaret basına kapalı gerçekleştirildi.

Ege Denizi'ndeki tatbikat, 14 Mayıs'a kadar sürecek.

http://www.sondakika.com/haber/haber-beyaz-firtina-tatbikatina-katilan-askeri-gemiler-3610541/

TCG İmbat Ve TCG Meltem Hücumbotları Dikili’de

Hücumbotlar Tatbikat Hazırlığında

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı TCG İmbat ve TCG Meltem hücumbotları, Dikili‘yi ziyaret etti. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Beyaz Fırtına 2012 kapsamında, Komodor Deniz Yüzbaşı Erhan Karagöz komutanlığındaki TGC İmbat Türk askeri hücumbotu ile Komodor Deniz Binbaşı Levent Barbak komutanlığındaki TGC Meltem Türk askeri hücumbotu, sabah saatlerinde demirleyen Dikili Limanı’na demirledi. İki gün Dikili limanında kalan gemiler pazar akşamı Beyaz Fırtına 2012 Tatbikatı’na katılmak üzere Dikili limanından hareket etti. – İZMİR

http://www.kamupersonel.com/tsk/05/14/2012/tcg-ymbat-ve-tcg-meltem-hucumbotlary-dikilide.html

Tatbikat Komutanlarından Kaymakam'a Ziyaret

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Türk askeri gemileri 'Beyaz Fırtına 2012 Tatbikatı' kapsamında Kuşadası Körfezi'nde konuşlandı. 4'üncü Hücumbot Filotillası Komodoru Deniz Kurmay Kıdemli Albay İhsan Arabacı ve beraberindeki komutanlar, Kaymakam Mustafa Esen'i ziyaret etti.

'TCG Denizkuşu', 'TCG Albatros', 'TCG Şahin' ve 'TCG Fırtına' isimli Türk askeri hücumbotlarının yanı sıra 'TCG Albay Hakkı Burak', 'TCG Bartın', 'TCG Korvet', denizaltılar ve Kıbrıs, Libya, Somali gibi uç noktalarda görev yapan 'TCG Gökçeada' fırkateyni, Beyaz Fırtına Tatbikatı 2012 kapsamında Kuşadası Körfezi'ndeki tatbikat alanında buluştu. Komodor Deniz Kurmay Kıdemli Albay İhsan Arabacı Komutası'ndaki askeri gemilerin komutan ve subayları, tatbikat kapsamında Kuşadası liman ziyaretinde bulundu. Ziyaret anısına Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Törende, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Bu sırada çevredekiler ile araç sürücüleri de durarak, saygı duruşuna geçti.

Törenin ardından 4'üncü Hücumbot Filotillası Komodoru Deniz Kurmay Kıdemli Albay İhsan Arabacı, Deniz Kurmay Yarbay Selçuk Akarı ve beraberindeki komutanlar Kuşadası Kaymakamı Mutafa Esen'i ziyaret Etti. - Aydın / Kuşadası

http://www.haberler.com/tatbikat-komutanlarindan-kaymakam-a-ziyaret-3611007-haberi/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder