Savunma ve Stratejik Analizler

5 Ekim 2012 Cuma

Teknoloji Kazanım Projeleri İmza Töreni

04.10.2012

1-Sismik Araştırma Gemisi Tedarik Sözleşmesi kapsamında;

1a-İstanbul Denizcilik ve Gemi İnşa San. ve Tic. A.Ş. ile Bahçeşehir Üniversitesi arasında "Denizaltı Gemisi-Helikopter Arasında Güvenli Optik Haberleşme Sistemi Geliştirilmesi ve Üretimi Projesi";

(Denizaltı ve helikopter arasında veri kalitesi yüksek optik haberleşme teknolojisinin geliştirilmesi)

1b-İstanbul Denizcilik ve Gemi İnşa San. ve Tic. A.Ş. ve Meteksan Savunma Sanayii A.Ş. arasında “Sayısal Sualtı Akustik Modem Geliştirilmesi Faz-1 Projesi" imzalanmıştır.

(Dünya’da gelişen teknolojiler ışığında, sualtı akustik algılayıcı ağlar, sualtı telemetre uygulamalarda kullanılabilecek, düşük güç tüketimli, yakın-orta menzilli bir “Sayısal Sualtı Akustik Modem (SSAM)” laboratuvar prototip tasarımı ve gösterimi yapılması)

2-Amfibi Gemi (LST) Projesi Sözleşmesi kapsamında;

Anadolu Deniz İnşaat Kızakları San. ve Tic. A.Ş. ve İTÜ arasında “Türk Savaş Gemilerinin Hidro-Akustik Özelliklerinin İyileştirilmesi İçin Kavitasyon Tüneli ve Manevra Deney Sistemi Projesi” imzalanmıştır.

(Su üstü harp gemileri ve denizaltıların hesaplamalı ve deneysel destekli hidro-akustik optimizasyonunun sağlanması amacıyla Kavitasyon Tüneli; sualtı ve suüstü deniz platformlarının manevra performans özelliklerini belirlemeye yönelik de bir Manevra Deney Sistemi, tasarım ve kurulumunun İTÜ’de gerçekleştirilmesi)

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/duyurular/etkinlikler/torenler/Sayfalar/20121004_TKP.aspx

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder