Savunma ve Stratejik Analizler

8 Aralık 2012 Cumartesi

Yunanistan denizaltılarını satışa çıkardı

08.12.2012

Mali krizle mücadele eden Yunanistan'ın, silah sanayisinin ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması için Yunanistan Deniz Kuvvetleri'ne ait iki denizaltıyı satmaya hazırlandığı iddia edildi.

Yunan medyasında yer alan haberlerde, hükümetin, Atina yakınlarındaki askeri Skaramanga Tersaneleri'nin finans sorununa çözüm olarak, Yunan Deniz Kuvvetleri'ne ait iki denizaltıyı satışa çıkarmayı tasarladığı, konunun koalisyon hükümeti ortakları ve ana muhalefet Radikal Sol Koalisyon (SYRİZA) yetkilileriyle ile görüşüldüğü belirtildi.

Atina'da yayımlanan Kathimerini gazetesi, mali sıkıntı içerisinde bulunan Skaramanga Tersaneleri'nin ekonomik ihtiyaçlarının karşılanmasıyla ilgili uzmanlar tarafından önerilen dört alternatif çözümden biri olan denizaltıların satılmasının hükümet tarafından ağırlıklı olarak benimsendiğini duyurdu. Yunan medyasında daha önce çıkan haberlerde,

Yunanistan'ın, 214 tipi yeni denizaltılarından en az ikisini ve bazı eski denizaltılarını satmayı planladığı, konuyla ilgili Polonyalı yetkililerle temaslarda bulunulduğu ileri sürülmüştü.

http://www.sabah.com.tr/Dunya/2012/12/08/komsu-denizaltilarini-satisa-cikardi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder