Savunma ve Stratejik Analizler

11 Mart 2013 Pazartesi

ADİK, LST projesi için anlaşma imzaladı

09 Mart 2013

2012 yılında Deniz Kuvvetlerimize 8 adet LCT (Süratli Amfibi Gemi) teslimatını başarı ile tamamlayarak önemli bir aşama kaydeden Anadolu Tersanesi, yürütmekte olduğu 2 adetlik LST (Amfibi Gemi) projesi ile ilgili hazırlık çalışmaları hızlandırıldı.

Bu çerçevede gemi donanımlarının önemli bir parçası olan Jeneratörlerin satın alınması için Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na ait firmalardan ibir olan İŞBİR Elektrik Sanayi A.Ş firması ile tedarik sözleşmesi imzalandı.

Satın alma konusunda 2012 yılı içinde prensip anlaşmasına varan Anadolu Tersanesi ve İŞBİR firması, Şubat ayı içinde sözleşme üzerinde de anlaşmaya vararak LST projesindeki ilişkilerini resmileştirdiler.

Bu çerçevede İŞBİR, Anadolu Tersanesi tarafından imal edilecek iki adet LST gemisinin ana jenaratörlerini ve emercensi jeneratörünü sağlayacaktır. Ayrıca iki firma, Türkiye dışındaki projelerinde de işbirliklerini geliştirme kararı aldılar.

http://www.denizhaber.com.tr/gemi-insa-san./47435/adik-lst-projesi-icin-anlasma-imzaladi-denizhaber-adik-anadolu-tersanesi-deniz-k.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder