Savunma ve Stratejik Analizler

20 Mayıs 2013 Pazartesi

BMC işçilerinin TMSF umudu

18.05.2013

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) görevlileri, Çukurova Grubu'ndan alacaklarının tahsili amacıyla yönetimini devraldıkları BMC fabrikasında incelemede bulundu.

Fon görevlileri, Pınarbaşı semtindeki fabrikanın bahçesindeki araçları inceledi. Bilgi işlem birimi personeli ile fabrikada incelemelerde bulunan görevlilerin, üretilen araçlara ilişkin bilgi aldığı öğrenildi.

Bu arada, TMSF'nin yönetimi devralmasına ilişkin bilgi almak isteyen bir grup işçinin fabrika girişindeki bekleyişi sürüyor.

Türk Metal Sendikası İşyeri Temsilcisi Erdal Candan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aylardır ödeme yapılmayan işçilerin belirsizlik içinde olduğunu söyledi.

Fonun BMC'nin yönetimini devralmasının ardından işçilerin umutlandığını anlatan Candan, "Yerli üretim yapmak için çaba sarf ederken, fabrikanın kapatılması bizim açımızdan üzücüydü. İnşallah bundan sonra çark tekrar dönecek. 2 bin 500 insan çalışan var. 40 bin aileye tekabül ediyor. Çok uzun zamandır maaşlarımızı alamadığımız için mağdur olduk. İnşallah bundan sonra bizler de işimize bakacağız" dedi.

Candan, görüşme imkanı buldukları fon görevlilerinin, bundan sonraki süreçte işçilerin rahat etmesi için çalıştıkları bilgisini verdiğini kaydetti.

TMSF'nin, Çukurova Grubu'ndan olan alacaklarının tahsilini teminen 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'ndan kaynaklanan yetkiler kullanılarak, 16 Mayıs 2013 tarihinde alınan kararla AKS Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik San. Tic. A.Ş ve BMC San. ve Tic. A.Ş'nin yönetimini devralındığı açıklanmıştı.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/05/18/bmc-iscilerinin-tmsf-umudu

Zenginler listesinde!

İsviçre’nin en önemli ekonomi dergisi açıkladı

‘Borç taksidini geciktirdiği’ gerekçesiyle sahibi olduğu medya kuruluşları ve otomotiv şirketi BMC’ye TMSF tarafından el konurken Mehmet Emin Karamehmet, İsviçre’de yayınlanan zenginler listesine girdi.
...
http://haber.gazetevatan.com/zenginler-listesinde/539427/2/ekonomi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder