Savunma ve Stratejik Analizler

22 Mayıs 2013 Çarşamba

Cumhurbaşkanı Gül, Roketsan’ı Ziyaret Etti


Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında bulunan 4x4 kamyon üstünde, Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi Füze Fırlatma Aracı Prototipi olabilir. (ÇÇ)

22.05.2013  DHA

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Roketsan'ı ziyaret ederek hava savunma araçlarını inceledi ve 1230. test motorunun ateşlemesini gerçekleştirdi.

Fabrikaya gelişinde Cumhurbaşkanı Gül'ü, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Roketsan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eyüp Kaftan ve Genel Müdür Selçuk Yaşar karşıladı. Şeref defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Gül'e, Genel Müdür Yaşar tarafından Roketsan hakkında bilgi verildi. Toplantıya, Roketsan Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.

Fabrika girişinde Cumhurbaşkanı Gül sergilenen, Hava Savunma Füzesi Fırlatma Aracı, iki ayrı Çok Maksatlı Çok Namlulu Roketatar, Sakarya Çok Namlulu Roketatar ve Yıldırım Füzesi Fırlatma araçlarını inceledi. Fabrikada çeşitli incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Gül, Roketsan tarafından üretilen 122 milimetre topçu roketinin kafile kabul testleri kapsamında 1230. test motorunun statik test ateşlemesini gerçekleştirdi.

http://www.haber7.com/guncel/haber/1029621-cumhurbaskani-gul-roketsani-ziyaret-etti

http://www.dha.com.tr/en-son-haber-cumhurbaskani-gul-roketsani-ziyaret-etti-son-dakika-haberleri_474655.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder