Savunma ve Stratejik Analizler

13 Mayıs 2013 Pazartesi

Koç Sanayi Fuarı’na katıldı

10.05.2013  virahaber.com

Koç Topluluğu’nun savunma grubu şirketlerinden RMK Marine,7-10 Mayıs tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 11.IDEF’13 Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’na katıldı.

Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen IDEF’13 49 ülkeden 800’ün üzerinde firma ve firma temsilcisinin katılımı ile 10 salonda 35.000 metrekare alanda düzenlendi. Savunma sanayi sektöründeki lider firmaları bir araya getiren fuar, kara, deniz, havacılık, uzay, ulaşım, lojistik destek faaliyetleri ve levazım malzeme araç ve gereçlerini kapsadı. RMK Marine ise 7. salon 711A standa yer aldı.

Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahrain, Güney Afrika Cumhuriyeti ve özellikle Türk Deniz Kuvvetleri yetkililerinin yoğun ilgi gösterdiği RMK Marine, mevcut ve planlanan proje ve platformlarını tanıttı.

RMK Marine, Türk Deniz Kuvvetleri için üretilen modern Korvet sınıfı gemiler olan ADA Sınıfı Korvet (MİLGEM) ve keşif, karakol ve gözetleme işlevleri ile harekât alanlarında gerçek zamanlı taktik resmin oluşturulmasını sağlamak ve böylelikle suüstü, sualtı ve hava hedeflerini imha ederek ve/veya etkisiz hale getirerek deniz kontrolünü tesis eden Korvet 1600 ve Çok Maksatlı Korvet gemileri ile birlikte; üzerinde çalışılan diğer deniz platformu çözümlerini ziyaretçileri ile paylaştı.

Türkiye’de özel sektörün bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük muharip gemi ihalesini kazanan ve MİLGEM-S Projesini üstlenen RMK Marine, IDEF’13 Fuarı’nda hem askeri gemi inşa alanındaki hem de silah ve elektronik sistemlerin entegrasyonu alanındaki başarı ve birikimlerini sergiledi.
...
http://www.virahaber.com/haber/koc-sanayi-fuarina-katildi-28191.htm

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder