Savunma ve Stratejik Analizler

3 Temmuz 2013 Çarşamba

Lojistik Destek Gemisi için BAFO verildi

02 Temmuz 2013 www.DenizHaber.Com.tr

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından Nisan ayı içinde başlatılan ve ilk teklifleri Mayıs ayı ortasında alınan Lojistik Destek Gemisi (LDG) projesinde son ve en iyi teklif (BAFO) verildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının acil ihtiyacına binaen hızlı alım yapılacağı bilgisi verilen 2 adet Lojistik Destek Gemisi Projesi'nde SSM katılımcı firmalardan son ve en iyi fiyat tekliflerini vermesini istedi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından işletilecek ve kullanılacak olmasına karşın, kritik önemde bir askeri gemi olarak görülmemesi sebebi ile, SSM tarafından Strateji Belgesi ile belirlenen özel sektör askeri tersaneleri dışındaki tersanelere de açık olan ihaleye altı tersane katıldı.

Lojistik Destek Gemisi (LDG) Projesi kapsamında 16 Mayıs 2013 son başvuru tarihi itibariyle projeye teklif veren firmalar (alfabetik sıra ile)

1. ANADOLU DENİZ KIZAKLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
2. DESAN DENİZ İNŞAAT SANAYİ A.Ş.
3. İSTANBUL DENİZCİLİK GEMİ İNŞA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
4. SELAH MAKİNE VE GEMİCİLİK ENDÜSTRİ TİCARET A.Ş.
5. TUZLA GEMİ ENDÜSTRİSİ A.Ş.
6. TÜRKTER TERSANE VE DENİZ İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.

LDG Projesinde alım kararının, Temmuz ayı içinde yapılması planlanan Savunma Sanayi İcra Komitesi (SSİK) toplantısında alınması bekleniyor.

http://www.denizhaber.com.tr/sektorden/49715/lojistik-destek-gemisi-projesinde-bafo-verildi-lojistik-destek-gemisi-adik.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder