Savunma ve Stratejik Analizler

2 Temmuz 2013 Salı

Yeni Kirpi’ler yolda

29.06.2013 MERT İNAN / VATAN HABER MERKEZİ

TMSF, işçisi maaş alamayan üretim yapılmayan BMC’yi ayaklandırıyor. İşçilere alacaklarının bir kısmı ödenirken, Savunma Müsteşarlığı ile de yeni Kirpi siparişi için masaya oturuldu.

Zırhlı araç Kirpi’nin üretildiği BMC’ye, Karamehmet’in ödemediği borçları gerekçe göstererek el koyan TMSF fabrikayı yeniden yaşatmak için harekete geçti.

TMSF, el konulan şirketin yönetim kuruluna 6 kişilik yeni bir ekip atayarak işe başladı. Kirpi üretiminde yeralan 400 işçinin alacakları ile ilgili olarak da işçileri memnun eden bazı gelişmeler oldu.

Ardından Savunma Sanayi Müsteşarlığı ile TMSF yetkilileri arasında zırhlı araç Kirpi’nin teslimatı ve yeni siparişler için masaya oturuldu.

Kirpi’nin üretiminde yeralan yetkili bir isim; “TMSF sadece şirketin yönetim kuruluna 6 kişilik atama yaptı. Diğer çalışanların tümü görevinin başında. Savunma Sanayi Müsteşarlığı Kara Araçları Daire Başkanlığı ile TMSF yetkilileri arasında görüşmeler yapılıyor. Hem teslimatı geciken 150’ye yakın araç, hem de yeni siparişler için anlaşma yapılmasını bekliyoruz. Açıkçası TMSF sayesinde tüm sorunlarımız çözüme kavuşmuş durumda. TSK’ya teslim edilmesi gereken araçlar kısa bir zamada teslim edilecek. Bizim hesaplarımıza göre Mehmetçikler’in can kaybı yaşamaması, hain saldırılarda şehit düşmemesi için 3 bin aracın yenilenmesi gerek. Bugüne kadar gerçekleşen operasyon ve saldırılarda Kirpi’deki hiç bir asker şehit düşmedi” diye konuştu.
...
http://haber.gazetevatan.com/yeni-kirpiler-yolda/549805/2/ekonomi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder