Savunma ve Stratejik Analizler

21 Kasım 2013 Perşembe

RMK Marine, TCSG Güven'i teslim etti

21 Kasım 2013 www.DenizHaber.Com.tr

RMK Marine'nin, Sahil Güvenlik Komutanlığı için inşa ettiği 4 sahil güvenlik arama kurtarma gemisinden "TCSG Güven" törenle teslim edildi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Geçmişte olduğu gibi bugün de yasa dışı tüm faaliyetlere karşı koymak, engellemek ve daha da önemlisi bunların nedenlerini ortadan kaldıracak önlemler için çalışmalarını sürdüren Sahil Güvenlik Komutanlığımız, son yıllarda uygulamaya koyduğu modernizasyon projeleriyle mevcut kuvvet yapısını, imkan ve kabiliyetlerini geliştirmeye devam ediyor" dedi.

Koç Topluluğu'nun Savunma Grubu Şirketi RMK Marine'in Sahil Güvenlik Komutanlığı için inşa ettiği 4 sahil güvenlik arama kurturma gemisinden "TCSG Güven" düzenlenen törenle teslim edildi.
...
Milli Gemi (MİLGEM) Projesi'nden de bahseden Güler, hükümet ile RMK Marine arasında imzalanan anlaşma kapsamında, dördüncü, yani son gemiyi de ocak ayında teslim alacaklarını söyledi.
...
http://www.denizhaber.com.tr/dzkk-sgk/52276/rmk-marin-tcsg-guveni-teslim-etti-rmk-denizhaber-muammer-guler-sahil-guvenlik-ko.html


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder