Savunma ve Stratejik Analizler

8 Ocak 2014 Çarşamba

THY Teknik ile Aselsan arasında anlaşma

06 Ocak 2014

Savunma Sanayiinin lider firması ASELSAN, uçaklar için üreteceği Elektronik Harp, Elektronik İstihbarat ve Radar Sistemlerinin platformlara entegrasyonu konusunda Türkiye’nin öncü Uçak Bakım ve Onarım Merkezi olan THY Teknik A.Ş. ile birlikte çalışacak.

İki firma arasında başlayan görüşmeler kapsamında işbirliğinin ilk adımı, THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü Doç. Dr. İsmail Demir ve ASELSAN Genel Müdürü Cengiz Ergeneman tarafından imzalanan bir anlaşma ile atıldı.

İlk proje kapsamında, ASELSAN tarafından özgün olarak geliştirilip üretilecek bir Elektronik Harp sisteminin hava platformuna entegrasyonu aşamasında THY Teknik A.Ş.’nin mühendislik gücünün ve teknik altyapısının kullanılması kararlaştırıldı.

Bu ortak çalışma ile helikopterlere sistem entegrasyonu yapan ASELSAN ve sivil uçaklara entegrasyon sağlayan THY Teknik A.Ş.’nin güçlerini birleştirmeleri ile birlikte savunma sistemlerinin özel görev uçaklara entegre edilmesi ve bu konudaki dışa bağımlılığın azaltılması hedefleniyor.

İşbirliğinin bundan sonraki diğer havacılık projelerini de kapsaması ve geliştirilmesi konusunda iki firma arasında görüş birliğine varıldı.

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/thy-teknik-imzalari-atti.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder