Savunma ve Stratejik Analizler

30 Nisan 2014 Çarşamba

HAVELSAN Yeni Tip Denizaltı Savaş Yönetim Sistemi Yazılımı Basın Bildirisi.

28.04.2014 Havelsan

HAVELSAN’ dan Tam Zamanında Teslim

Türkiye’nin önde gelen savunma sanayi kuruluşlarından biri olan HAVELSAN, Deniz Savaş Yönetim Sistemleri alanındaki lider konumunu ve son yıllarda yurtdışına açılımlar yaparak kendi sahasında başlatmış olduğu öncülüğünü Yeni Tip Denizaltı Projesi ile de sürdürüyor.

Yeni Tip Denizaltı projesinde HAVELSAN ISUS 90-72 Entegre Sualtı Komuta Kontrol Sistemi üreticisi olan ATLAS firmasının, sistem yazılım geliştirme ve sistem entegrasyonu alt yüklenicisi olarak çalışıyor. Bu çalışma kapsamında HAVELSAN, kapsamında sistem mühendisliği, donanım geliştirme, sistem entegrasyon gibi faaliyetlerinin yanında, Savaş Yönetim Sistemi (CMS) yazılımını da geliştirmekte olup, geliştirilen yazılımın HAVELSAN’daki Fabrika Kabul Testleri başarı ile tamamlanmış ve Savaş Yönetim Sistemi yazılımı planlanan tarihten bir sapma olmaksızın 26 Mart 2014 tarihinde Alman ATLAS ELEKTRONIK firmasına teslim edilmiştir.

Gelinen bu aşama yalnızca HAVELSAN için değil, Türk Savunma Sanayi için de önemli bir dönüm noktasıdır. HAVELSAN’ın başarılı, güvenilir ve akıl üreten bir kurum olduğu sadece ülkemizde değil Dünya Savunma Sanayinin önemli şirketleri tarafından da tescil edilmiştir.

HAVELSAN Türkiye'nin en büyük yazılım ve sistem entegratörü olarak, savunma ve bilişim sektöründe ihtiyaca özel milli yazılımlar ve çözümler üretmektedir. Başlıca faaliyet alanları, Komuta Kontrol Sistemleri, Simülasyon ve Eğitim Sistemleri ile Bilişim ve Güvenlik Teknolojileridir. Tecrübeli, uzman ve yetkin personeliyle sunduğu kaliteli, özgün, milli ve amaca uygun çözümler ile HAVELSAN, ülkemizde yüksek teknolojinin uygulama merkezi haline gelmiştir. Bu süre içerisinde teslim ettiği projeler ve aldığı yeni proje kontratları ile Türk Savunma Sanayiinin öncü bir şirketi olarak, HAVELSAN ismi güven ve başarı ile anılmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder