Savunma ve Stratejik Analizler

21 Mayıs 2014 Çarşamba

AGUSTAWESTLAND VE HAVELSAN’DAN SİMÜLASYON VE EĞİTİM SİSTEMLERİ ALANINDA İŞBİRLİĞİ

20.05.2014 Havelsan

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı (ILA)’na katılan HAVELSAN, AgustaWestland ile işbirliği sağlamak ve birbirini tamamlayıcı ürün ve yeteneklerini piyasaya birlikte sürmek ve satmak amacıyla bir mutabakat anlaşması imzaladı. Savunma Sanayii Müsteşarı Dr. İsmail Demir’in katılımıyla gerçekleşen mutabakat anlaşması, HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO Sadık Yamaç ve AgustaWestland Türkiye Bölge Başkanı Ross Kelly tarafından imzalandı.

Sadık Yamaç yaptığı konuşmada HAVELSAN’ın AgustaWestland’ın Türk hükümetinin de içinde bulunduğu uluslararası savunma ve kamu alanından müşteriler tarafından satın alınan çeşitli platformalarını desteklemek için simülasyon ve yapay eğitim sistemleri (bilgi yönetimi çözümleri içeren) sağlamayı istediklerini belirtti.

Türkiye Bölge Başkanı Ross Kelly ise imzalanan anlaşmanın AgustaWestland’in Türk sanayisiyle hem ithal hem de yerel pazarlarda işbirliği sağlama konusundaki istekliliğinin bir ispatı olduğunu belirtti.

HAVELSAN simülasyon ve yapay eğitim sistemleri ve bilgi yönetimi çözümleri konularında uzmanlaşmıştır. AgustaWestland ise helikopter üretimi ve teslimatı, eğitim ve destek çözümler sağlama konusunda yetkinliğe sahiptir. Bu işbirliği farklı müşteriler için ortak geliştirilen eğitim sistemlerini ve eğitim merkezlerini içeren eğitim çözümleri ile her iki firmanın da iş hacmini güçlendirecektir.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------- AGUSTAWESTLAND AND HAVELSAN COLLABORATE ON SIMULATION AND TRAINING SYSTEMS

HAVELSAN and AgustaWestland on 20 May 2014, at the Berlin Air Show signed a Memorandum to collaborate and jointly market and sell their complementary products and capabilities. Witnessed by the Undersecretary for Defense Industry Dr. Ismail DEMIR, the Memorandum was signed by Mr. Sadik YAMAC, CEO of HAVELSAN and Mr. Ross KELLY, AgustaWestland Head of Region for Turkey.

Mr. YAMAC said that HAVELSAN wishes to provide simulation and synthetic training systems (including information management solutions) in support of the various AgustaWestland platforms purchased by the Turkish Government and International Defence and Government Customers.

Ross Kelly, Head of Region for Turkey based in Ankara, said that this is further evidence of AgustaWestland’s willingness to co-operate with Turkish Industries for the export and domestic markets.

HAVELSAN has experience in providing simulation and synthetic training systems and information management solutions. AgustaWestland has experience in manufacturing and delivering helicopters, and providing training and support solutions. This collaboration will allow both parties to enhance their businesses through the joint development of training solutions, including training systems and training centres, for various customers.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder