Savunma ve Stratejik Analizler

21 Mayıs 2014 Çarşamba

Airbus Defence and Space ile Roketsan’dan işbirliği

21/05/14   www.kokpit.aero

Airbus Defence and Space ile Roketsan bugün, askeri havacılık alanlarını içeren gelecekte yapılacak işbirlikleri için mutabakat muhtırası imzaladı.

Uluslararası Berlin Havacılık Fuarı’nda imzalanan anlaşmaya göre iki şirket öncelikli olarak olası işbirliği alanlarını netleştirmek için teknik ve ticari bilgi alış verişinde bulunacak.

Muharebe hava sistemleri, silah entegrasyonu ve Türkiye’nin özgün savaş uçağı da dahil olmak üzere geleceğin muharebe sistemleri olası işbirliği alanları olarak görülüyor, ancak işbirliği alanları bunlarla sınırlı kalmayacak.

Mutabakat Muhtırası, Airbus Defence and Space, Askeri Uçaklar Başkanı Domingo Urena-Raso ve Roketsan Başkanı ve CEO’su Selçuk Yaşar tarafından imzalandı.

Domingo Urena-Raso: “Roketsan’ın havacılık sektöründeki başarılarını takdirle karşılıyoruz ve Türk sanayi ile var olan mükemmel ilişkimizi daha da geliştirecek olan işbirliği için de sabırsızlanıyoruz” dedi.

Selçuk Yaşar: “Silah sistemlerimizi Airbus Defence Space’in var olan ve gelecekte olabilecek platformlarına entegre edebilmek gibi işbirliğimizin getireceği fırsatları dört gözle bekliyoruz. İki şirket arasındaki bu girişimin ileride daha da büyük bir işbirliğine dönüşmesini umuyoruz” dedi.
http://kokpit.aero/roketsan-ile-airbus-tan-buyuk-imza

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder