Savunma ve Stratejik Analizler

7 Haziran 2014 Cumartesi

Aselsan, Airbus Ve Rolls-Royce İşbirliğine Gidiyor

24.05.2014

ASELSAN, AİRBUS VE ROLLS-ROYCEİŞBİRLİĞİNE GİDİYOR ASELSAN, havacılık ve uzay alanında faaliyet gösteren Airbus Group ve uçak motoru üreticisi Rolls-Royce ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Aselsan tarafından yayımlanan bültende Airbus ile gelecekteki işbirliğine yönelik çerçeve anlaşmasının imzalandığı ifade edilirken, işbirliği alanlarının sivil ve askeri aviyonik sistemler, uydu haberleşme sistemleri, elektro-optik ve lazer sistemleri ve emniyetli telsiz haberleşmesi olarak belirtildi. Rolls-Royce ile yapılan mutabakat muhtırası ise motor kontrol sistemleri alanında işbirliği fırsatlarının araştırılmasını öngörüyor.

Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Canpolat, işbirliği ile küresel pazarlara daha çok erişim sağlayacaklarını belirterek, "Bu uzun vadeli işbirliğinin ortaya çıkardığı sinerji, yenilikçi çözümler ortaya koyacak ve her iki firmanın dünya çapında başarısında rol alacaktır" dedi. Airbus Grup Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Marko Miklis, iki şirketin de Türkiye ve ihracat pazarına uygulanabilecek rekabetçi ürünlerinin ve çözümlerinin olduğuna inandığını söyledi.
http://www.pirsushaber.com/aselsan-airbus-ve-rolls-royce-isbirligine-gidiyor-367655ny.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder