Savunma ve Stratejik Analizler

19 Haziran 2014 Perşembe

Mızrak-U düşman gemilerinin korkulu rüyası olacak

19/06/14 Muhammet METİN/Kokpit.aero

ROKETSAN tarafından geliştirilen ve ana muharebe tanklarına karşı kullanılacak olan MIZRAK-U füzesinin Kaan sınıfı botlara entegre edilmesi yönünde çalışmalara başlandı.

T129 ATAK helikopterinin ana silahı olacak olan Mızrak-U füzesi asimetrik deniz tehditlerine karşı kullanılması amacıyla Kaan Sınıfı botlara entegre edilecek.

ÜS VE LİMANLARI KORUYACAK

ROKETSAN ile Yonca-Onuk firmaları Mızrak-U füzesinin Kaan sınıfı botlarda kullanılması konusunda önemli mesafe kat etti. Kritik üs, liman ve stratejik-ekonomik tesisler çevresindeki sularda devriye görevini yerine getirecek olan Kaan sınıfı botlar, hızlı ve yüksek manevra yeteneklerinin yanı sıra bu füze sistemi ile birlikte etkin bir muharebe aracına dönüşecek.

MIZRAK-U füzesi azami 8 km menzilli olup yüksek vuruş hassasiyeti ve etkin zırh delme yeteneğine sahip. Seri üretime 2015 yılında geçecek olan sistem uluslararası pazarda da yoğun ilgi görüyor.

http://kokpit.aero/mizrak-u-fuzesi-kaan-bot-kullanacak

1 yorum:

  1. SEAHAWKLARDAN SONRA COK DOGRU BIR KARAR. BU BOTLARIN PAZAR PAYINI ASIRI ARTTIRACAK. LAZER GUDUMU 8KM ILE SINIRLANDIRIYOR AMA ACABA ANKALAR ISARETLEYINCE MENZIL UZASA DAHA IYI OLMAZMI.. HAYIRLI OLSUN BOYLE DEVAM

    YanıtlaSil