Savunma ve Stratejik Analizler

4 Eylül 2014 Perşembe

“Veri Kayıt Sistemi” ile Hava Platformlarına Büyük Katkı

Eylül 3, 2014 http://teknosektor.com/

Savunma Sanayi Teknolojileri firması SDT, hem donanım hem de yazılım olarak özgün bir biçimde tasarlayıp seri üretimini yaptığı, yerli askeri havacılık programlarına sağladığı yerli sayısal Veri Kayıt Sistemi (VKS) ürün ailesini geliştirdi. Bu ürün yelpazesinde çok sayıda ürünü TSK’nın kullanımına verdi. SDT bünyesinde geliştirilmek olan veri kayıt sistemleri, halihazırda birçok hava platformunun ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. T-38 Eğitim Uçağı, ASELPOD Görüntüleme Podu, Türk İnsansız Hava Aracı (TIHA) ve Atak Helikopteri VKS’nin yer aldığı programlardan bazıları.

Gözetleme uyduları yer istasyonu yazılımları ihracatına da başlayan savunma firması, kazandığı deneyimle ve geliştirdiği çözümlerle, bu konuda uluslararası firmalara hizmet veriyor. Firmanın iç pazarda kendi kaynakları ve SSM/TÜBİTAK destekleri ile geliştirdiği özgün ürünler, ülke savunma sektörünün yurtdışı bağımlılığının azalmasına katkı sağlıyor.

SDT, kurulduğu 2005 yılından beri savunma elektroniği ve yazılım ürünleri geliştirdi ve kullanıma sunuyor. SDT’nin uzmanlık alanları arasında radar, kızıl ötesi algılayıcılar, elektronik harp sistemleri, sinyal işleme ve analiz sistemleri, görüntü işleme ve analiz yazılımları, uydu yer istasyonları ve uydu görev sistemleri, hava platformları ve silah sistemleri, kara platformları elektronik üniteleri ve simülasyon modelleri bulunuyor.

SDT firması ODTÜ Teknokent’te yüzde 75’i mühendis ve araştırmacılardan oluşan kadrosuyla çalışmalarını sürdürüyor. Firma ulusal ve uluslararası pazara yönelik ileri teknolojiler içeren mühendislik ve ürün hizmetleri sunmakta, ileri teknolojilerin önem kazandığı alanlarda ürün geliştirmeye ve Ar-Ge projeleri yürütmeye odaklanıyor.
http://teknosektor.com/2014/09/03/veri-kayit-sistemi-ile-hava-platformuna-buyuk-katki/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder