Savunma ve Stratejik Analizler

23 Ekim 2014 Perşembe

HAVELSAN’DAN TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ’NDE KAPSAMLI ETKİNLİK

22.10.2014 HAVELSAN Kurumsal İletişim

HAVELSAN’ın sponsor olduğu 1. Uluslararası Havacılık ve Uzay Konferansı 25 – 26 Eylül 2014 tarihlerinde Türkiye’nin ilk ve tek havacılık ve uzay bilimleri üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Eğitim, simülasyon, değerlendirme ve test sistemlerinde Türkiye’nin öncü firmalarından olan HAVELSAN, tanıtım standında akademisyenlerle ve üniversite öğrencileriyle bir araya gelme fırsatı buldu.

VAUGHN COLLEGE REKTÖRÜNDEN HAVELSAN STANDINA ZİYARET

THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin akademik işbirliği içerisinde oldukları dünyanın önde gelen üniversitelerinden Vaughn College’ın Rektörü Prof. Dr. Sharon DeVivo ile birlikte HAVELSAN standına ziyarette bulundu. HAVELSAN’ın eğitim, simülasyon, değerlendirme ve test sistemlerine yönelik kabiliyetleri ile ilgili bilgi alan DeVivo, simülatörlerin uçuş eğitimindeki yerinin önemine değindi. HAVELSAN ise havacılık ve bilişim alanlarındaki yeteneklerini Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin misyonu ve vizyonu ile birleştirerek güzel projelere imza atmayı dilediklerini belirtti.

HAVELSAT SUNUMU İLGİ ÇEKTİ

HAVELSAT Proje Yöneticisi Serhan Gökçebağ’ın da “Küp Uydularda Yazılım Tabanlı Radyo ile Uydu ve Yer Haberleşmesi Gösterimi” konulu bir sunum yaptığı konferansa üniversitede öğrenim gören çok sayıda öğrenci katıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder