Savunma ve Stratejik Analizler

25 Kasım 2014 Salı

ASELSAN hava savunma radarlarının testlerini tamamladı

25/11/14 Muhammet METİN/Kokpit.aero

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçları doğrultusunda ASELSAN tarafından geliştirilen Kundağı Motorlu Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi'nde kullanılacak olan radar sistemlerinin tasarım doğrulama aşaması tamamlandı.

Savaş uçağı ve helikopter ile 17-21 Kasım 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen testlerde her iki radar sistemi de beklenenin üstünde performans sergileyerek sistem tasarım doğrulama aşaması tamamlanmış oldu.

ASELSAN radar ailesinin devamı niteliğindeki Mobil Arama Radarı ve Atış Kontrol Radarı ile Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine katılacak olan hava savunma silah sistemlerinin arama ve takip ihtiyacı karşılanacak.

ASELSAN tarafından yurtiçi imkanlarla Kundağı Motorlu Namlulu Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi ve Ateş İdare Cihazı sistemleri için geliştirilen arama ve takip radarları olan Mobil Arama Radarı ve Atış Kontrol Radarı 3 boyutta hedef tespit, takip, sınıflandırma ve teşhis kabiliyetlerine sahip. Savaş gemilerine de uyarlanabilen Mobil Arama Radarı paletli araçlara uygun olarak tasarlandı.

Mobil Arama Radarı Teknik Özellikleri:
X-Bant yayın frekansı
70km azami menzil
3 boyutlu hedef arama ve takip
Otomatik hedef takibi
Çoklu hedef takibi
Otomatik hedef sınıflandırma
IFF (dost/bilinmeyen teşhisi) sorgulaması
Aktif faz dizili anten
http://kokpit.aero/aselsan-hava-savunma-radar-testlerini-tamamladi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder