Savunma ve Stratejik Analizler

10 Aralık 2014 Çarşamba

Lojistik Destek Gemisi inşası için Selah Tersanesi ile sözleşme imzalandı

10.12.2014 DENİZ HABER AJANSI

Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için inşa edilecek Lojistik Destek Gemisi (LDG) Projesi ile ilgili Selah Makine ve Gemicilik Endüstri Ticaret A.Ş'ye sözleşme imzaladı. Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için inşa edilecek Lojistik Destek Gemisi Projesi ile ilgili Selah Tersanesi ile sözleşme imzaladı.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyacı için inşa edilecek 2 adet Lojistik Destek Gemisi için Selah Makine ve Gemicilik Endüstri Ticaret A.Ş'ye sözleşme imzaladığı kaydedildi.

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na inşa edilecek iki adet Lojistik Destek Gemisi inşa sözleşmesine, Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir ve Selah Makine ve Gemicilik Endüstri Ticaret A.Ş adına Erkan Selah imza koydu.

LDG İHALESİNE 6 TERSANE TEKLİF VERMİŞTİ

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından Nisan-2013 ayı içinde başlatılan ve ilk teklifleri Mayıs ayı ortasında alınan Lojistik Destek Gemisi (LDG) projesinde son ve en iyi teklifler (BAFO) Temmuz-2013'de verilmişti.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından işletilecek ve kullanılacak olmasına karşın, kritik önemde bir askeri gemi olarak görülmemesi sebebi ile, SSM tarafından Strateji Belgesi ile belirlenen özel sektör askeri tersaneleri dışındaki tersanelere de açık olan ihaleye altı tersane katılmıştı.

7 Mayıs 2014'de yapılan ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkanlığı'nda toplanan Savunma Sanayi İcra Komitesi'nde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için inşa edilecek Lojistik Destek Gemisi (LDG) Projesi ile ilgili Selah Tersanesi ile sözleşme görüşmelerinin başlanması kararı verilmişti.

1. ANADOLU DENİZ KIZAKLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
2. DESAN DENİZ İNŞAAT SANAYİ A.Ş.
3. İSTANBUL DENİZCİLİK GEMİ İNŞA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
4. SELAH MAKİNE VE GEMİCİLİK ENDÜSTRİ TİCARET A.Ş.
5. TUZLA GEMİ ENDÜSTRİSİ A.Ş.
6. TÜRKTER TERSANE VE DENİZ İŞLETMECİLİĞİ A.Ş.
http://www.denizhaber.com.tr/lojistik-destek-gemisi-insasi-icin-selah-tersanesi-ile-sozlesme-imzalandi-haber-59259.htm

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder