Savunma ve Stratejik Analizler

11 Mart 2015 Çarşamba

RF-4E’ler uçuştan çekiliyor

11/03/15 www.kokpit.aero

Türk Hava Kuvvetleri’nde keşif amaçlı kullanılan RF-4E uçakları yarından itibaren uçuştan çekiliyor!

En son gündeme Malatya’da düşen iki uçakla gelen RF-4E uçakları, son uçuşlarını yarın yapacak. Bu uçaklardan 13 adet kalmıştı. RF-4E'ler, yerlerini F-16'lara bırakacak. DB110 olarak adlandırılan dijital pod taşıyacak uçaklar, çektiği görüntüleri uydu üzerinden anlık olarak yerdeki değerlendirme istasyonuna geçebilecek.

Diğer taraftan, F-4E 2020 Terminatör uçakları ise uçuşlarına devam edecek. Bu uçaklar, Hava Kuvvetleri envanterine katılacak F-35'lerin ardından 2020 yılında hizmette çıkartılacak.

Eskişehir’deki Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı’nda açıklama yapan Orgeneral Abidin Ünal, “F-16 uçakları ‘harp keşif kodları’ testleri dün itibariyle tamamlandı. Yarın itibariyle RF-4E uçaklarının uçuşları sonlandırılacak.” dedi.

O UÇAKLARDA SON UÇUŞU HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI YAPACAK

Yarından itibaren emekli edilecek olan Türk Hava Kuvvetleri envanterinde olan 8 adet RF-4E keşif uçakları için son uçuş yapılacak. RF-4E keşif uçakları ile yarın son uçuşu ise, bizzat Hava Kuvvetleri'nin bir ve iki numaralı komutanları, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal yapacak.
...
http://kokpit.aero/rf4e-ucustan-cekiliyor

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder