Savunma ve Stratejik Analizler

5 Mayıs 2015 Salı

TAI'DEN YERLİ UÇAK AÇIKLAMASI

05 Mayıs 2015 airporthaber.com

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ/TAI) Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, 3-4 yıl gibi kısa bir sürede hiçbir ülkenin sıfırdan tasarımla uçak sahibi olamayacağını söyledi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ/TAI) Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, bölgesel yolcu uçağı projesine ilişkin olarak, “3-4 yıl gibi kısa bir sürede hiçbir ülkenin sıfırdan tasarımla uçak sahibi olamayacağını belirterek, “Onun için hazır bir ürüne gitmeniz lazım. Devlet anladığım kadarıyla onu tercih edecek. Tüm kabiliyetlerimizle o projeye de yardımcı olacağız, katkıda bulunacağız” dedi.

Dörtkaşlı, “3-4 yıl gibi bir sürede hiç kimse bunu sıfırdan özgün yapamaz. Demek ki hazır bir uçağa yönelinecek, lisansı alınacak, Türkiye’de üretilecek. Üretim aşamasında bizim kabiliyetlerimizin kullanılacağını düşünüyoruz. Bir ihtiyaç, bir pazar, bir takvim var, takvim kaçırılmak istenmiyor” diye konuştu.
http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/taiden-yerli-ucak-aciklamasi.html


TÜRKİYE’DE SİVİL YERLİ UÇAK ÜRETİMİNİN STRATEJİK ANALİZİ http://home.anadolu.edu.tr/~zoznalbant/common/Turkiyede_Sivil_Yerli_Ucak_Uretiminin_Stratejik_Analizi_ITO2013.pdf

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder