Savunma ve Stratejik Analizler

28 Ağustos 2015 Cuma

Yerli silahlar resmi geçitte

28.08.2015 Yeni Şafak

30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde ilk kez yerli savunma sanayi ürünleri sahneye çıkıyor. Aselsan, Havelsan, Roketsan ve TUSAŞ'ın ürettiği silah ve araçlar için resmi geçit töreni yapılacak.

30 Ağustos Zafer Bayramı tören geçitlerinde bu yıl bir ilk daha gerçekleşecek. Genelkurmay Başkanlığı askeri tören geçidinde ilk kez yeni bir düzenlemeyi hayata geçirecek. TSK envanterinde yer alan harp, silah ve araçların sergilendiği geçit töreninde artık, savunma sanayiye önemli ürünler geliştiren yerli savunma sanayi firmalarının ürünleri de sergilenecek.

TEST AŞAMASINDAKİ ÜRÜNLER DE OLACAK

Hazırlıkları sürdürülen 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda savunma sanayiinin geliştirilmesine katkı veren özel sektörün ürünlerinin de sergileneceği öğrenildi. Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) envanterinde yer alan harp silah ve araçlarının sergileneceği resmi geçit töreninde bundan böyle yerli savunma sanayii şirketlerinin ürünlerinin yer alacağı kaydedildi. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) ve bağlı ortaklıkları olan şirketlerin ağırlıklı yer alacağı törende, henüz test aşamasında olan silahlar ve sistemlerinin de sergileneceği belirlendi.
http://haber.star.com.tr/guncel/yerli-silahlar-resmi-gecitte/haber-1052723

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder