Savunma ve Stratejik Analizler

7 Eylül 2015 Pazartesi

Roketsan ve WZL1 Güçlerini Birleştiriyor

3 Eylül 2015 Roketsan Basın Bildirisi

Roketsan ve WZL1 firmaları MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda 2.75”lazer güdümlü CİRİT ve Uzun Menzilli Tanksavar UMTAS füzelerinin Polonya SilahlıKuvvetleri envanterindeki platformlara entegrasyonu konusunda işbirliğine yönelik biranlaşma imzaladı.

Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Ergüder TOPTAŞ, WZL1 Yönetim Kurulu Başkanı Jan PIĘTOWSKI ve WZL1 Yönetim Kurulu Üyesi Zbigniew ŚREDZIŃSKI tarafından imzalanan anlaşma kapsamında Roketsan ve WZL1, teknik ve idari hususlarda bilgi alışverişinde bulunarak olası işbirliği alanları için çözüm sunmayı hedefliyor.

Törende söz alan Jan PIĘTOWSKI, uzun yıllar boyunca, Polonya Silahlı Kuvvetleriiçin çeşitli proje ve sistemler geliştirdiklerini ekleyerek Roketsan ürün ve sistemlerinin farklı platformlara entegrasyonunun kendilerine sadece Polonya’da değil dünyada da farklı kapılar açacağını belirtti.

Törende konuşan Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Ergüder TOPTAŞ;Roketsan’ın roket ve füze tasarımı, geliştirilmesi ve üretimi konularında liderkuruluşlardan biri olduğunu belirtti. Roketsan’ın uluslararası müşterilerine Lazer Güdümlü 2,75” Füze “CİRİT” gibi operasyonel olarak kendini kanıtlamış hassas güdümlü füze sistemleri sağladığını ifade etti. İki firma arasındaki bu girişimin sonucu olarak, dost ülkere de Roketsan ürün ve sistemlerinin ihracının sağlanacağını belirtti. Ayrıca anlaşmanın firmalar arasında gelecekte daha geniş işbirliği imkanları sunacağına inandıklarını ekledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder