Savunma ve Stratejik Analizler

18 Kasım 2015 Çarşamba

ABD donanması 'Rusya yüzünden' duruşunu değiştirebilir

08.11.2015 Deniz Haber Ajansı

İngiliz Financial Times (FT) gazetesindeki bir makalede, Rus gemi ve denizaltılarının '20 yıldır görülmemiş bir düzeyde faaliyet göstermesinin' ABD donanmasını yeni adımlar atmaya itebileceği belirtildi. Rus donanmasının eylemlerinin, ABD'de Avrupa'ya yeni gemi ve denizaltılar yerleştirip yerleştirilmeyeceğine dair tartışmalar yaşanmasına neden olduğu ifade edildi. İngiliz Financial Times (FT) gazetesindeki bir makalede, Rus gemi ve denizaltılarının '20 yıldır görülmemiş bir düzeyde faaliyet göstermesinin' ABD donanmasını yeni adımlar atmaya itebileceği belirtildi.

Financial Times (FT) gazetesinde Demetri Sevastopula imzasıyla yayınlanan makalede, Rus donanmasının eylemlerinin, ABD'de Avrupa'ya yeni gemi ve denizaltılar yerleştirip yerleştirilmeyeceğine dair tartışmalar yaşanmasına neden olduğu ifade edildi. Nitekim FT'ye konuşan ABD Donanması Komutanı John Richardson da, ''Rusya'nın Karadeniz ve Akdeniz'den Pasifik'e kadar uzanan eylemleri karşısında ABD donanması küresel duruşunu yeniden değerlendiriyor'' dedi.

GENİŞLETMELİ Mİ GENİŞLETMEMELİ Mİ?

''Rusya'nın denizaltı güçleri ve donanması 20 yıl önce olduğu kadar aktif'' ifadelerini kullanan Richardson, şunları söyledi: ''Uygun bir denge sağlamak için güçlerimizi nasıl konumlandıracağız? ABD donanması, Avrupa ve Pasifik'teki varlığını genişletip genişletmeyeceğine karar vermeye çalışıyor. Şu anda tartıştığımız konu bu.''
http://www.denizhaber.com.tr/abd-donanmasi-rusya-yuzunden-durusunu-degistirebilir-haber-64807.htm

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder