Savunma ve Stratejik Analizler

3 Ocak 2016 Pazar

Kayseri'ye 3 yeni OSB daha kurulacak

21 Aralık 2015 AA

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik: "Artık katma değeri yüksek, çevre ile dost ve yüksek teknoloji ürünlerinin yapıldığı fabrikalar kurmalıyız" dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kentte faaliyet gösteren üç ayrı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve serbest bölgeye ilave olarak 3 yeni ihtisas OSB daha kurmak için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Çelik, Adana'daki Kayseri Erciyes Anadolu Derneği'ni ziyaretinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, her üç OSB için de Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan destek sözü aldıklarını belirterek, "Kayseri'ye 3 yeni OSB daha kuracağız. Bunlar, öncekilerden biraz daha farklı olacak. Güneş Enerjisi İhtisas OSB, Et ve Et Ürünleri OSB ile Havacılık ve Savunma Sanayi OSB" dedi.
...
- Havacılık ve Savunma Sanayi

Türkiye'nin ilk uçaklarının üretildiği halk arasında "Tayyare Fabrikası" olarak bilinen 2. Hava İkmal Bakım Merkezi'ni taşıyacakları Erkilet Havalimanı'nın üst kısmındaki 5 milyon metrekarelik araziye de Havacılık ve Savunma Sanayi OSB kuracaklarını dile getiren Çelik, "Burada Havacılık Kümelenmesi ve Savunma Sanayi kurulmasına yönelik çalışmalarımız var" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na içerisinde OSB'lerin de bulunduğu projeleri sunum yaparak gösterdiğini ve Davutoğlu'nun projelere çok olumlu bakıp destek sözü verdiğini ifade eden Çelik, "Kayseri'nin gelecek yıllarına damga vuracak bu projeleri hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Hava İkmal Bakım Merkezi taşındığında oraya kentin nefes alacağı çok büyük bir orman yapacağız. Erkilet'in alt kısımlarına da Havacılık ve Savunma Sanayi OSB kuracağız" diye konuştu.

http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/kayseriye-3-yeni-osb-daha-kurulacak-223937.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder