Savunma ve Stratejik Analizler

18 Mart 2016 Cuma

ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı’nın TÜBİTAK MAM Ziyareti

17.03.2016 mam.tubitak

ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı M. Emin ALPMAN ve beraberindeki heyet, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) altyapısını inceleyerek potansiyel işbirliği olanaklarını görüşmek üzere 16 Mart 2016 tarihinde Merkezimizi ziyaret etti.

TÜBİTAK MAM Başkan Vekili / Kurumsal Gelişim Başkan Yardımcısı Ali TAVLI tarafından karşılanan ROKETSAN heyetine, MAM İş Geliştirme ve Sanayileştirme Başkan Yardımcısı Dr. İbrahim BEKAR ile Malzeme Enstitüsü, Kimyasal Teknoloji Enstitüsü, Enerji Enstitüsü ve İş Geliştirme Birimi Yöneticileri eşlik etti. Geniş katılımlı toplantıda, TÜBİTAK MAM’ın yapısı ve yürütülmekte olan Ar-Ge faaliyetleri hakkında heyete bilgi verildi. Toplantının ardından, Malzeme Enstitüsü döküm ve kompozit laboratuvarı, Kimyasal Teknoloji Enstitüsü enerjetik malzemeler sentez ve karakterizasyon laboratuvarı ve Enerji Enstitüsü batarya laboratuvarı ziyaretleri gerçekleştirildi.

ROKETSAN ve TÜBİTAK arasında oluşturulabilecek ortak işbirliklerine açık olunduğu karşılıklı olarak vurgulandı ve işbirliğinin ön adımı olarak İşbirliği Protokolü imzalanmasına karar verildi.
http://mam.tubitak.gov.tr/tr/haber/roketsan-yonetim-kurulu-baskaninin-tubitak-mam-ziyareti

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder