Savunma ve Stratejik Analizler

20 Mayıs 2016 Cuma

Beyaz Fırtına-2016 tatbikatının ilk safhası tamamlandı

18.05.2016 Deniz Haber Ajansı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının düzenli olarak icra ettiği "Beyaz Fırtına-2016" tatbikatının ilk safhasını tamamlayan Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı gemiler, İzmir Limanı'nı ziyaret etti. 

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nın 16 - 27 Mayıs tarihleri arasında Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de icra edeceği 'Beyaz Fırtına Tatbikatı' başladı. Tatbikat sırasında askeri gemilerin İzmir Limanı'nı ziyaret etti.
...
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada ise birlik ile komutanların görev fonksiyonlarına yönelik kabiliyetlerini pekiştirmek, harbe hazırlık seviyelerini yüksetmek, deniz güvenliğinin devamlılığına katkı sağlamak için yapılan tatbikatta, çeşitli sınıflarda, komutanlıklara bağlı 58 savaş gemisi, 20 helikopter ve deniz karakol uçakları, bombardıman uçakları, havadan ihbar kontrol uçağı görev alacak. Savaş zamanlarında gemilerin karşılaşacakları durumlara karşı yapacakları faaliyetlerin denendiği, gerçek top, güdümlü mermi ve torpidoların kullanılacağı tatbikat, 27 Mayıs 2016 tarihinde, sona erecek.

http://www.denizhaber.com.tr/beyaz-firtina-2016-tatbikatinin-ilk-safhasi-tamamlandi-haber-68144.htm

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder