Savunma ve Stratejik Analizler

7 Eylül 2016 Çarşamba

Anti-Balistik Füze Projesi

06.09.2016 Türk Savunma Sanayi Haberleri

Türkiye'nin göz bebeği olan Aselsan şirketi ülkemize büyük tehdit oluşturan Balistik Füzeleri imha edebilmesi için Anti-Balistik füze projesine başladı...

Roketsan şirketi ile birlikte ''HİSAR'' hava savunma füzesi sistemi ailesini geliştiren Aselsan şirketi ülkemize büyük tehdit teşkil eden balistik füzeleri tehdit olmaktan çıkarmak amacıyla milli imkanlar ile Anti-Balistik füze sistemi projesine başlamıştır. Uzun yıllar boyunca çevre ülkeleri hızla özellikle balistik füze teknolojisi başta olmak üzere silah sanayine büyük yatırımlar yapmıştır, Orta Doğunun hızla silahlanması ve balistik füzelerin bile sıkça kullanılıyor olması yüzünden Türkiye, balistik füzelerle çevrili bir ülke haline gelmiştir.

Aselsan şirketi ülkemizin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesi olan ve Balistik Füzeleri tehdit olmaktan çıkarmak için milli imkanlar ile Anti-Balistik füze sistemi projesine başlamıştır. Ülkemizin üzerine gelecek olan bir balistik füze tehdidi Anti-Balistik füze sistemleri ile müdahale edilerek tehdit olmaktan çıkartılması hedefleniyor.
https://www.facebook.com/T.C.savunmasanayihaberleri/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder