Savunma ve Stratejik Analizler

18 Şubat 2017 Cumartesi

Aspilsan yeni Ar-Ge merkezini açtı

17.02.2017 Kaynak: www.savunmaveteknoloji.com

Enerji depolama, yenilenebilir enerji ve güç sistemleri alanlarında sivil ve askeri kullanımlar için çözümler sunan ve dünyada uçak bataryası üreten 5 firmadan biri olan Aspilsan, enerji, sektöründe ilk Ar-Ge merkezini Ocak ayında faaliyete geçirdi.

Kayseri’nin ikinci Ar-Ge Merkezi’nde önemli çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Aspilsan Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, “Aspilsan Enerji olarak, Ar-Ge konusunda mevcut işbirliklerimizi sürdürerek yeni pil teknolojilerini takip edeceğiz. Ar-Ge Merkezi bünyesindeki laboratuvar ve atölyelerimizde bilimsel araştırmalar ve üretime yönelik araştırmalar sonucunda yeni patentler alacağız. Enerji depolama ve enerji üretimi alanlarında inovasyon ve tasarımı daha da geliştireceğiz. Böylece katma değeri yüksek üretim hedefinde üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” dedi. Aksoy şöyle devam etti; “Sürdürülebilir inovasyonla gerçekleştireceğimiz çalışmalarla 50 patent almayı, yetkinlik merkezi sayımızı 4’e çıkarmayı ve üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde her yıl 5 yüksek lisans/ doktora tezini desteklemeyi hedefliyoruz. Merkezimiz, Türkiye’nin 359, Kayseri’nin ise 3. ArGe Merkezi olma özelliğine sahip. Sektörümüzde ise ilk Ar-Ge merkezi olma özelliğini taşıyor.”

Kayseri OSB’deki tesislerinde Türk Silahlı Kuvvetleri için değişik tiplerde nikel katmiyumlu piller, bataryalar ve aküler üretildiğini belirten Aksoy, “Tesislerimizde pil teknolojileri, batarya yönetim devreleri ve alternatif enerji kaynakları olan şarj edilebilir pil ve yakıt hücreleri gibi enerji depolama ve enerji üretim sistemlerine ihtiyaç duyan sektörlerin değişen ihtiyaçlarına ve müşterilerinin beklentilerine yönelik çalışmalar yapıyoruz” dedi.
http://savunmaveteknoloji.com/aspilsan-ar-ge-merkezi-enerji-uretecek/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder