Savunma ve Stratejik Analizler

24 Nisan 2017 Pazartesi

TCG Bayraktar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildi

22.04.2017 AA

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Türkiye'de özel sektör tarafından inşa edilen en büyük ve ileri teknolojiye sahip yerli ve milli amfibi tank çıkarma gemisi TCG Bayraktar, Deniz Kuvvetleri Komutanlğı'na teslim törenine katıldı. Tören sonunda gemi personeli gemiye bindi.

İstanbul'da yapılan törende konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Geçen iftiharla izledik. Bayraktar İHA terörist hedefleri işaret koyuyor, atak helikopterimiz de o hedefleri imha ediyor" dedi.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ise, "İlk defa bu büyüklükte bir amfibi geminin milli sanayimiz tarafından inşa edilmesinin haklı onurunu taşıdığımızı ifade etmek istiyorum. Aslında bu onur bütün milletimize aittir" diye konuştu.

İlk milli amfibi tank çıkarma gemisi TCG Bayraktar Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi. Tuzla Anadolu Tersanesinde düzenlenen törene Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İSMAİL DEMİR, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele ve çok sayıda davetli katıldı.
...
http://www.milliyet.com.tr/tcg-bayraktar-deniz-kuvvetleri-ekonomi-2437117/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder