Savunma ve Stratejik Analizler

20 Haziran 2017 Salı

Yarışı “Ejder Yalçın 3” Kazandı! Tunus’tan Onay Çıktı

19.06.2017 Ekonomi7.com

Nurol Makine imzalı, yeni zırhlı araç olan “Ejder Yalçın 3” test aşamasını geride bıraktı. 3 yıldır zorlu testlere tabi tutulan araç Tunus Kara Kuvvetleri envanterinde kendine yer açtı.

Rakiplerini Geride Bıraktı

Nurol Makinenin 3 yıldır devam eden zorlu mücadelesinde sonuç iyi oldu. Rakiplerini geride bırakan “Ejder Yalçın 3” Tunus Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından onaylandı.

Bir Türk, Bir Fransız Firmasıyla Yarıştı

Tunus Kara Kuvvetleri’nin zorlu testlerinde iki Türk firması ve bir Fransız firması kıyasıya yarıştı. İki Türk firmasından biri Nurol Makine idi. 3 firmanın zırhlı araçları Tunus’un zorlu çöllerinde farklı testlerden geçirildi. Çöllerde yapılan testler yaklaşık 2 hafta kadar devam etti. Tunus Kara Kuvvetleri Komutanlığı istediği tüm özellikleri “Ejder Yalçın 3” de fazlasıyla buldu ve zırhlı aracın alınmasına onay verdi. Son durumda Ejder Yalçın 3 Fransız rakibini geride bırakmış oldu.

Tunus Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bazı Değişiklikler Talep Etti

Zorlu tüm testleri geçmeyi başaran yeni zırhlı araç üzerinde Tunus Kara Kuvvetlerinin isteği doğrultusunda bazı değişiklikler yapıldı. Haziran ayının ilk günlerinde ilk parti araçların teslimi gerçekleşti. Söz konusu araçlar Tunuslu yetkililer tarafından kontrol edilerek, personel eğitimlerini de tamamladı. Tunus Kara Kuvvetleri Komutanlığı “Ejder Yalçın 3” ile kısa ve orta vadedeki tüm 4×4 ZMA ihtiyacını gidermiş oldu.

Ejder Yalçın 3’ün Özellikleri

Ejder Yalçın 3’ün muharebe ağırlığı 14 tonu buluyor. Aracın ek yük taşıma kapasitesi ise dört ton olarak kaydedildi. Ejder Yalçın 3’ün motor gücü ise 375 beygir olarak açıklandı. Azami taşıyabileceği personel sayısı ise 11 olarak bildirildi.
http://www.ekonomi7.com/haber/5007/yarisi-ejder-yalcin-3-kazandi-tunustan-onay-cikti.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder