Savunma ve Stratejik Analizler

22 Haziran 2018 Cuma

TUSAŞ ile Dassault Systemes arasında yazılım konusunda iş birliği yapıldı

22.06.2018 AA

TUSAŞ ile Fransız yazılım şirketi Dassault Systemes arasında Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi'nde kullanılmak üzere yazılım ve desteği konusunda iş birliği yapıldı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) ile Fransız yazılım şirketi Dassault Systemes arasında yazılım ve desteği konusunda iş birliğine gidildi.

TUSAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, söz konusu iş birliği, şirkete ait özgün projelerin bilgi güvenliği ve hızlı tasarım süreçlerini kapsayacak. Yazılım, özellikle TUSAŞ'ın özgün ürünleri arasında yer alan Milli Muharip Uçak (MMU) Projesi'nde kullanılacak.

İş birliği, üretime daha doğru verinin gitmesini sağlayacak, üretimdeki hataları en aza indirgeyerek, hızlı tasarım süreçlerinin oluşmasına doğrudan katkı verecek. MMU Projesi'nde kullanılacak yazılımla tasarım mühendislik çalışmaları yürütülecek. Milli savaş uçağı yapımının tüm aşamalarında kullanılacak yazılım, TUSAŞ'ın tasarım süreçlerine ivme kazandıracak.

http://www.star.com.tr/teknoloji/tusas-ile-fransiz-dassault-systemes-arasinda-milli-muharip-ucak-projesi-icin-yazilim-konusunda-is-birligi-yapildi-haber-1356502/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder